Ameliyat Öncesi
Uygun bir hastalık öyküsü ve fizik muayene ile birlikte hastanın vücut formu, fazla yağ dokusu alanları, deri kalitesi ve elastikiyeti, vs gibi operasyonun tekniğini belirleyecek kriterler değerlendirilir. Anestezi doktoru tarafından operasyon açısından engel teşkil edebilecek durumlar denetlenir, gerekli kan tahlilleri yapılır. Herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa en az 1 hafta önceden kesilmelidir. Sigara kullanımı, bazı hastalarda yara iyileşme sürecini bozabilmektedir. Diğer kronik hastalıklar için kullanılan ilaçların kesilmesine gerek yoktur.
 
Ameliyat Süreci
Liposuction hastanede yapılmalıdır. Yağ alınacak bölgenin büyüklüğüne göre lokal, sedasyon veya genel anestezi tercih edilebilir. Ameliyata başlamadan önce ayaktayken yağ alınacak bölgeler çizilir. Ameliyat süresi alınacak yağ miktarına göre değişir. 30 dk – 5 saat aralığında değişebilir. Estetik cerrahınız tarafından belirlenen alanlarda işlem gerçekleştirilir. Ameliyat bitiminde hastaya korse uygulanır.
 
Ameliyat Sonrası
Ameliyat sonrası 4. saatte yemek yenilir ve hasta yatağından kalkarak yürümeye başlar. Ağrı belirgin değildir ve kullanılacak ağrı kesiciler yeterli yardımı sağlar. Bol sıvı alınması ve hareket önerilir. Hasta 1-2 gün sonra yıkanabilir. Operasyon sonrası liposuction uygulanan alandaki derinin, yeni alana adaptasyonu amaçlı yaklaşık 2- 3 hafta korse giydirilir. Ödem ve şişkinlik yaklaşık 2-3 hafta içinde geçer. Hasta aynı hafta içinde günlük yaşamına dönebilir. Hafif egzersizler operasyon sonrası rahatlıkla yapılabilinir. Yaklaşık 3. ayda vücut son halini alır.
 
Gelişebilecek Sorunlar
Geçici sorunlar; his kaybı, hassasiyet, ağrı Erken dönem sorunlar; kanama, yağ embolisi, organ yaralanmaları Uzun dönem sorunlar; asimetri, deride dalgalanma, çökme ve estetik sorunlardır.
 
Yağ Aldırma ve Kalıcılık
Liposuction sonuçları uygulanan alanda kalıcıdır. Ameliyat sonrası alınan kilolar, liposuction yapılan alanlarda birikmez. Bunun yerine, kilolar vücudun diğer bölgelerinde birikmeye neden olur.
 
Hizmetlerimiz
Havaalanı karşılama ve transferler, 2 gece hastane konaklaması
Servislerimiz
Standart Paket: 2 gecelik otel (5*) konaklaması Gold Paket: 5 gecelik otel (Suit) konaklaması,kontrol için transfer hizmeti, alışveriş turu