SAÇ EKİMİ HAKKINDA
Saç ekimi operasyonu estetik cerrahi bir müdahaledir. Bu yüzden hastanın fiziki görünüşünden çok psikolojisini iyileştirmeyi, olmak istediği görünümü yeniden kazandırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda hasta adaylarımızın her evresinde tüm samimiyetimizle yanında olacağımızı kendimize misyon edinerek, en doğru ve gerçek yönlendirmeleri profesyonelliğimize yakışır şekilde sizlere sunacağımızı unutmayınız. Saç ekimi, sağlıklı alandan saç köklerinizin özel yöntemler ile alınarak, saçsız alana nakil işlemidir. İşlem cerrahi bir müdahale olup lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Saç ekimi işlemi uygulanırken, ön saç çizgisi, kendi saçlarınız ile olacak saç geçişleri, transfer işleminin sıklığı ve donör bölgesinin doğallığının bozulmaması birinci derecede önem taşır. Kendi doğal saç görüntüsünü yeniden kazanmayı isteyen hastalarımızın uzman ellerde, kısa sürede iyileşme ve günlük hayatınıza dönme avantajıyla, uygun maliyet, güvenilir hizmet ve %100 mutlulukla yanındayız.
 
Alım Yöntemimiz
FUT saç alım yöntemi, donör bölgeden büyük bir doku parçasının alınmasını (genellikle bir kulaktan diğer kulağa kadar) gerektirir. Bu, hastada uzun ve çizgisel bir yara izi bırakır ve hastanın kısa saç stilleri kullanmasını engeller. Daha önemli bir nokta, FUT yöntemi kullanılabilecek saç köklerine zarar verir. Bu durum, FUT işleminden sonra derinin esnekliğinin azalmasından kaynaklanır. Bu noktalara ek olarak, FUT saç kökü alım yöntemi iyileşme süresini uzatır ve hastanın gereksiz yere rahatsız hissetmesine neden olur. Golden Touch, kendisine özgü MMF saç alım işlemini geliştirmiştir. Uzmanlarımızın markalaşmaya adım adım yaklaşan MMF işlemi her bir saçın, mikroskop eşliğinde, bisturi kullanılmadan tek tek alınmasını sağlar. Tek bir günde gerçekleşen oturumda 4000’den fazla saç kökü alınabilir. Mikroskobik bir aletle saç köklerinin tek tek alınması, cildin çabuk ve doğal bir şekilde iyileşmesine olanak verir. Hastalar, saç şekillendirme konusunda daha özgür olurlar, daha çabuk iyileşirler ve hayatlarının normal düzenine çok daha hızlı dönerler.
Transfer Yöntemimiz
Saç köklerinin alım işlemi tamamlandıktan sonra saçın döküldüğü alanlara saç kökleri yerleştirilir. Saç dökülmesinin yaşandığı tipik bölgeler, saç çizgisi, ön ve/veya tepe bölgelerdir. Bu işlemin başarılı olabilmesi için şunlara dikkat etmek gerekir; saç çizgisinin oluşturulması, şakak açısı şekli ve yerleştirmesi, saç sıklığı, saç ekim açısı, açı çeşitliliği ve doğal saç gruplama tasarımı. Birçok klinik, az saç sıklığı sebebiyle doğal görünmeyen saç çizgisi ve belirgin saç ekimiyle sonuçlanan eski yöntemleri kullanırlar. Golden Touch, kendine özgü MMF işlemiyle doğal olarak uzayan saç tasarımını ikiye katlar. Maksimum FUE saç alım yöntemimizle birlikte, üstteki ve yandaki saçlı bölgeyle belirsiz biçimde birleşen, sık ve doğal görünen saç çizgileri tasarlayabileceğimiz uygun donör saçları seçme ve yerleştirme konusunda daha çok kontrol sahibiyiz. Sonuçlar ise, kendinize olan güvenin yenilenmesi ve sonunda gurur duyabileceğiniz sağlıklı ve sık saçlar.
OPERASYON PLANLAMA
Ön Tanı & Muayene Online resim göndererek ilk muayene gerçekleştirilir. Seyahat planlamasına uygun olarak geldiği gün ya da operasyon günü 20-40 dk.lık esas muayene gerçekleşir. Operasyon yöntemine karar verilir, saç ekim haritası çıkartılır ve bu doğrultuda diğer planlamalar hazırlanır. Operasyon öncesi yapılması gereken tahlilleri yapılır.
Operasyon Planlama
Operasyon planlaması, hastanın Türkiye'de kalacağı gün sayısına göre planlanır. Örneğin turistlik amaçlı seyahat eden ve 1 hafta Türkiye'de kalacak bir hastanın operasyonu, 4.gün olarak planlanır. Saç ekim operasyonunun türü, hacmi ve hastanın tahlil sonuçlarına göre bu zamanlama uzman doktorları tarafından değiştirilebilir. Şehir dışı hastalarımız ise 1 gece 2 gün olacak şeklinde düşünebilirler.