Ön Tanı & Muayene
Online resim göndererek ilk muayene gerçekleştirilir. Seyahat planlamasına uygun olarak geldiği gün yada operasyon günü 20-40 dk.lık esas muayene gerçekleşir.
Operasyon yöntemine karar verilir, saç ekim haritası çıkartılır ve bu doğrultuda diğer planlamalar hazırlanır. Operasyon öncesi yapılması gereken tahlilleri yapılır.
 
Operasyon Planlama
Operasyon planlaması, hastanın Türkiye'de kalacağı gün sayısına göre planlanır. Örneğin turistlik amaçlı seyahat eden ve 1 hafta Türkiye'de kalacak bir hastanın operasyonu, 4.gün olarak planlanır.
Saç ekim operasyonunun türü, hacmi ve hastanın tahlil sonuçlarına göre bu zamanlama uzman doktorları tarafından değiştirilebilir. Şehir dışı hastalarımız ise 1 gece 2 gün olacak şeklinde düşünebilirler.
 
Seyahat Planlama
Sağlıklı bir saç ekim operasyonu için hastanın minimum 2 gece kalması tavsiye edilir. Kararlaştırılan operasyon gününe göre, misafirin uçuş bilgileri alınır, havaalanı karşılama ve transferleri ayarlanır.
Hastane konaklamasını tercih etmeyen misafirler ve beraberlerindeki aileleri için konaklama planlaması yapılır.
 
Operasyon Öncesi Hazırlık
Operasyon öncesi yapılan hazırlıklar, hastanın saçlarının kesilmesi, kan değerlerinin tekrar ölçülmesi, hastanın sterile alınması işlemleridir.
Operasyon tarihinden en geç 3 gün öncesinde sigara ve alkol kullanımını durdurmanız, en geç 1 hafta öncesinden ise aspirin vb. ilaçların alınımını durdurmalısınız.
 
Operasyon
Operasyondan sonra 3 gün duş alamayacağınızdan dolayı, duş alarak gelmenizi tavsiye ederiz. Eğer operasyonunuz sabah ise kahvaltınızı yapınız, öğle ya da akşam ise hafif bir şeyler yemeği tercih ediniz. İşlem ortalama 7 -9 saat arasında Lokal Anestezi ile gerçekleşmektedir.
İşlem sırasında 2 kez ihtiyaçlarınız ve yemek saatiniz için mola verilir. İşlem süresince refakatçiye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Ön Tanı & Muayene aşamasında kararlaştıran saç ekim yöntemine ve saç ekim haritasına göre işlem başarıyla gerçekleştirilir.
 
Operasyon Sonrası & Bakım
Operasyon sonrasındaki ilk bakım ertesi gün, uzmanlar tarafından hastanede gerçekleştirilir. İlaç ve şampuanlarınız tarafımızdan verilir.
Pansuman, sargı alımı ve ilk yıkama diye adlandırılan bu aşama oldukça önemlidir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir. Operasyondan 2 gün sonra yıkama prosedürüne başlayabilirsiniz.
 
Normale Dönüş
Baş ve alın bölgenizde olası oluşabilecek şişlikleri önlemek amacı ile en erken 5. gün işbaşı yapabilirsiniz. Bu aşamada başınızdaki görüntünüz hafif kızarıklık ve 1 numara saç tıraşı şeklinde olacaktır.
10 gün boyunca uygulayacağınız bakımdan sonra kızarıklık ve kabuklanma dönemi tamamen geçecektir.
 
Yeni Görünüm
Yeni saçlarınız 1-3. ay arasında kısım kısım dökülerek yenilenecektir. 6. ayınızda saçlarınız %50 yenilemesini tamamlayıp uzama evresine geçiş gösterir.
9. ayda %75'i, 1.yılınızda ise saçlarınız %100 yenilenme evresini tamamlamış olacaktır.
 
Kontrol & Bakım
Doktorunuz sizi 15. gün, 3.-6. ay, 1. ve 3. yılda telefon ve online muayene ile kontrol edecektir.
Bu periyotlar dışında sizin herhangi bir kontrol için hastaneye tekrar gelmeniz ve ya başka bir uygulama/bakım yaptırmanız gerekmez.