Mini Mikro Fue (MMF) Yöntemi, doğal saç çizgisini, maksimum sıklığı, stratejik yerleştirmeyi, şakak açısı bitişini ve Maksimum FUE’yle en son noktada anlaşılmayan saç ekimini içerir. Saç ekimi operasyonlarımızı, sanatsal mükemmellik ve MMF tekniğiyle birlikte kişiye özel tasarımlar kullanarak en üst seviyede performans sergileriz. Çok sayıda saç kökünü (4000+), milimetrelik özel aparatlarla tek bir günde nazikçe alarak nakil işleminizi gerçekleştiririz. Ana cerrahi aletlerin kullanılmaması iyileşme zamanını kısaltır ve ağrıyı en aza indirir.
 
Güncel Teknikler
Saç ekimi işlemleri, hem saç alımı hem de ekimi konularında yıllar boyunca yavaş yavaş ilerlemiştir. Golden Touch, hastalara en son teknolojik gelişmeleri sunmayı amaçlayarak araştırma ve geliştirmeye öncülük etmiştir.
MMF Yöntemi, saç alımı ve ekimi işlemlerini içeren yeni, devrim niteliğinde bir saç ekim işlemidir. Bu yeni teknolojiyi talep eden erkek ve kadınların sayısı hızla artmakta, saç ekim işlemi konusunda yeni bir çağ başlamaktadır.
 
Alım Yöntemimiz
FUT saç alım yöntemi, donör bölgeden büyük bir doku parçasının alınmasını (genellikle bir kulaktan diğer kulağa kadar) gerektirir. Bu, hastada uzun ve çizgisel bir yara izi bırakır ve hastanın kısa saç stilleri kullanmasını engeller. Daha önemli bir nokta, FUT yöntemi kullanılabilecek saç köklerine zarar verir. Bu durum, FUT işleminden sonra derinin esnekliğinin azalmasından kaynaklanır. Bu noktalara ek olarak, FUT saç kökü alım yöntemi iyileşme süresini uzatır ve hastanın gereksiz yere rahatsız hissetmesine neden olur.
Golden Touch, kendisine özgü MMF saç alım işlemini geliştirmiştir. Uzmanlarımızın markalaşmaya adım adım yaklaşan MMF işlemi her bir saçın, mikroskop eşliğinde, bisturi kullanılmadan tek tek alınmasını sağlar. Tek bir günde gerçekleşen oturumda 4000’den fazla saç kökü alınabilir. Mikroskobik bir aletle saç köklerinin tek tek alınması, cildin çabuk ve doğal bir şekilde iyileşmesine olanak verir. Hastalar, saç şekillendirme konusunda daha özgür olurlar, daha çabuk iyileşirler ve hayatlarının normal düzenine çok daha hızlı dönerler.
 
Transfer Yöntemimiz
Saç köklerinin alım işlemi tamamlandıktan sonra saçın döküldüğü alanlara saç kökleri yerleştirilir. Saç dökülmesinin yaşandığı tipik bölgeler, saç çizgisi, ön ve/veya tepe bölgelerdir. Bu işlemin başarılı olabilmesi için şunlara dikkat etmek gerekir; saç çizgisinin oluşturulması, şakak açısı şekli ve yerleştirmesi, saç sıklığı, saç ekim açısı, açı çeşitliliği ve doğal saç gruplama tasarımı. Birçok klinik, az saç sıklığı sebebiyle doğal görünmeyen saç çizgisi ve belirgin saç ekimiyle sonuçlanan eski yöntemleri kullanırlar.
Golden Touch, kendine özgü MMF işlemiyle doğal olarak uzayan saç tasarımını ikiye katlar. Maksimum FUE saç alım yöntemimizle birlikte, üstteki ve yandaki saçlı bölgeyle belirsiz biçimde birleşen, sık ve doğal görünen saç çizgileri tasarlayabileceğimiz uygun donör saçları seçme ve yerleştirme konusunda daha çok kontrol sahibiyiz. Sonuçlar ise, kendinize olan güvenin yenilenmesi ve sonunda gurur duyabileceğiniz sağlıklı ve sık saçlar.