Doktorunuz diyor ki
“Tarihin en eski çağlarından bu yana, meme doğurganlık ve kadınsılığın önemli bir simgesidir. Düzgün bir şekil, simetri ve dolgunluktaki meme yapısı, her kadın için sadece fiziksel sağlığı değil, aynı zamanda sosyal yaşamdaki mutluluğu da beraberinde getirir. Çeşitli sebeplerle hiç gelişmemiş veya az gelişmiş bir meme dokusuna sahip her kadın için utanma, sosyal fobi veya depresyon gibi psikolojik travmalar kaçınılmazdır. Estetik cerrahların gelişen tecrübeleri ve teknolojinin tıbba katkıları sayesinde, meme dokusundaki eksiklikleri gidermek günümüzde artık büyük bir problem olmaktan çıkmıştır. 50 yılı aşkın süredir dünya üzerinde milyonlarca kadın meme büyütme ameliyatı olmuş ve olmaya devam etmektedir. Meme büyütme ameliyatlarını günümüzde en sık uygulanan girişimler arasında tutan şey elbette ki yüksek hasta memnuniyetidir.
Uygun Hasta Profili
Dokusal olarak gelişmemiş veya az gelişmiş olan, emzirme süreci sonrasında hacmini yitiren veya iki meme arasında belirgin farklılıklar bulunan hastalar bu ameliyat için uygundur. Fiziksel olarak meme gelişiminin tamamlanması ve psikolojik olarak yeterli olgunluğa erişmek, yaş sınırının belirlenmesinde önem arz eder ve bu nedenle 18 yaş altı kadınlar için bu ameliyat önerilmez.
 
Protez Seçenekleri
Meme protezleri içeriği (silikon jel, salin), yüzey durumu (düz, pürüzlü), şekil yapısı (anatomik, yuvarlak) gibi çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Bunun yanında her protez çeşidine özgü farklı uzunluk, hacim, projeksiyon vb. değerleri bulunmaktadır. Hastanın istekleri, meme yapısı ve cerrahın tecrübesi doğru protezin seçimini ve yerleştirilme planını (kas altı, meme altı ve ikili plan) belirlemede en önemli kriterdir.
Ameliyat Öncesi
Estetik cerrah, fiziki muayene sonrasında hastanın fotoğraflarını çekerek bir yol haritası çizer ve hastayla birlikte operasyonu planlar. Anestezi doktoru tarafından operasyon açısından engel teşkil edebilecek durumlar denetlenir ve gerekli kan tahlilleri yapılır. Ameliyatı etkileyebilecek kronik hastalıklar olması durumunda, ek tetkik veya konsultasyonlar istenebilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa en az 1 hafta önceden kesilmelidir. Sigara kullanımı, yara iyileşme sürecini ve rahat nefes almayı çoğu zaman bozabilmektedir. Diğer kronik hastalıklar için kullanılan ilaçların kesilmesine gerek yoktur.
 
 
Meme Büyütme ve Kalıcılık
Son yıllarda kullanılan yeni nesil protezlerin kullanımı ömürlüktür. Protezi çıkartmak, daha büyük veya küçük bir protezle değiştirmek, kronik komplikasyonlar gibi psikolojik veya fiziksel sebepler ortaya çıkmadığı sürece protezleri değiştirilmeden ömür boyu kullanılabilirsiniz.
Meme Büyütme ve Hamilelik
Meme protezi hamile kalmayı veya hamilelik süresince emzirme işlevini etkilemez. Bebek üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte çoklu hamilelik ve emzirme süreçleri, hormanal düzensizlikler nedeniyle meme dokusunda bir miktar sarkmaya neden olabilir.
 
Meme Büyütme ve Kanser Riski
Meme protezi operasyonu geçirmiş kadınların, bu operasyonu geçirmeyenlere göre yaşamları boyunca meme kanserine yakalanma risklerinde belirgin bir fark saptanmamıştır. Protezler bu nedenle meme kanseri oluşumu için bir risk faktörü değildir. Günümüzde silikon meme protezleri dünyanın tüm ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, meme protezi olsun veya olmasın tüm kadınların meme kanseri açısından düzenli taramalarını yaptırması gerekir. Protezler, meme kanseri taraması amaçlı yapılan Mamografi, Ultrasonografi ve MR gibi görüntülemeler için engel teşkil etmez.
 
Hizmetlerimiz
Havaalanında karşılama ve transferler, 1 gece (operasyon günü) hastane konaklaması
Servislerimiz
Standart Paket: 2 gecelik otel (5*) konaklaması Gold Paket: 5 gecelik otel(Suit) konaklaması, kontrol için transfer hizmeti, günübirlik İstanbul turu, alışveriş turu