Ameliyat Öncesi
Estetik cerrah, fiziki muayene sonrasında hastanın fotoğraflarını çekerek bir yol haritası çizer ve hastayla birlikte operasyonu planlar. Anestezi doktoru tarafından operasyon açısından engel teşkil edebilecek durumlar denetlenir ve gerekli kan tahlilleri yapılır. Ameliyatı etkileyebilecek kronik hastalıklar olması durumunda, ek tetkik veya konsultasyonlar istenebilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa en az 1 hafta önceden kesilmelidir. Sigara kullanımı, yara iyileşme sürecini ve rahat nefes almayı çoğu zaman bozabilmektedir. Diğer kronik hastalıklar için kullanılan ilaçların kesilmesine gerek yoktur.
Ameliyat Süreci
Rinoplasti operasyonu hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Burunun zorluk derecesi ve ek işlemlerin uygulanmasına göre değişmekle birlikte, ortalama 1,5-2 saat sürer. Ameliyat bitiminde burun üzerine bir alçı yerleştirilir. Nadir durumlar haricinde, burun içine herhangi bir tampon yerleştirilmemektedir.
 
Ameliyat Sonrası
Ameliyat sonrası 4. saatte yemek yenilir ve hasta yatağından kalkarak yürümeye başlar. Göz çevresinde şişme ve morluklar en rahatsız edici sorun olmakla birlikte, her hastada olmayabilir. Oluşabilecek ödem ve morluklar, 48-72 saat içinde büyük oranda geçer. Hasta aynı hafta içinde günlük yaşamına döner. 1 hafta sonra da alçı ve bandajların çıkarılması için kontrole gelir. 3. ayın sonunda şişlikler %80 oranında geçer, ancak burun gerçek görünümünü tam olarak 6. ayda alır.
Gelişebilecek Sorunlar
Geçici sorunlar: his kaybı, hassasiyet, ağrı. Erken dönem sorunlar: kanama, enfeksiyon, yara iyileşmesinde gecikme. Uzun dönem sorunlar: nefes almada zorlanma ve estetik sorunlar (burunda asimetriler, çökme vb.)
Rinoplasti ve Kalıcılık
Rinoplasti ameliyatları kalıcıdır. Ameliyatınızın 6. ayında burun yapınız tam olarak oturmuş olur ve değişim göstermez. Bununla birlikte burnunuz da tüm dokular gibi yaşlanma sürecinden etkilenir.
Hizmetlerimiz
Havaalanında karşılama ve transferler, 1 gece (operasyon günü) hastane konaklaması
Servislerimiz
Standart Paket: 2 gecelik otel (5*) konaklaması Gold Paket: 5 gecelik otel(Suit) konaklaması, kontrol için transfer hizmeti, İstanbul günübirlik tur, alışveriş turu